Okna pcv Okucia okienne

Wielu inwestorów nie przywiązuje wagi do okuć okiennych, ale to właśnie one odpowiadają za prawidłowe otwieranie, zamykanie i uchylanie skrzydła. Dzięki nim i odpowiednim uszczelkom prawidłowo przylega ono do ościeżnicy.

Posiadamy okna wyposażone w okucia okienne polskiej marki Metalplast Karo-Złotów, które w porównaniu z akcesoriami zagranicznych producentów, charakteryzują się wysoką niezawodnością. Przeznaczone są do modeli łukowych, trapezowych i innych ram niestandardowych, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych rozwiązań. Możliwe jest także zamontowanie specjalnych zaczepów antywłamaniowych.

Dzięki zastosowaniu komponentów z wysokiej jakości teflonu, znalu(powłoki) i stali, na naszą stolarkę możemy udzielić aż 5 lat gwarancji.

Regulację okien powinniśmy przeprowadzać sezonowo, nawet jeśli nie pojawiają się żadne problemy z  oknami. Najlepiej robić to wiosną oraz jesienią. Systematyczna regulacja pozwoli zapobiec zjawisku „opadania” skrzydeł okiennych oraz umożliwi kontrolowanie ilości powietrza, które dostaje się do pomieszczenia przez okno. W zimie, gdy na zewnątrz jest chłodno, odpowiednie ustawienie okuć umożliwia zwiększenie szczelności okna. Latem zaś zmniejszenie docisku ramy skrzydła do ościeżnicy poprawi wentylację domu. Jeżeli nie regulujemy okien sezonowo, powinniśmy bezwzględnie przeprowadzić regulację w sytuacji, kiedy zaobserwujemy, że okna są mniej szczelne lub pojawi się trudnośc z ich otwieraniem i zamykaniem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że skrzydła po prostu zmieniły pozycję, a regulacja oszczędzi nam konieczności wzywania na pomoc fachowców. Zignorowanie problemu może natomiast doprowadzić do sytuacji, w której nie zdołamy zamknąć okna albo przyczynić się znacznego obniżenia temperatury w pomieszczeniach.

WYGLĄD OKUCIA W OKNIE

ROZKŁAD OKUCIA W OKNIE