Okna Rzeszów

Szeroki wybór okien dopasowanych dla ciebie na wymiar:

Już na samym początku rozważań na temat wyboru okien i parametrów charakteryzujących ich właściwości trzeba wyraźnie wskazać, że w dobre okna warto zainwestować .Na samym początku inwestor powinien zwrócić uwagę jakie okna przewiduje projekt domu, który chce zrealizować.
Okna rzeszow

Sprawdz ofertę

Okna aluminiowe

Sprawdz ofertę

Magazyn okie

Sprawdz ofertę

jakie wybrać do domu , mieszkania

To, jakie okna najlepiej wybrać do domu, zależy nie tylko od parametrów wziętych pod uwagę przy budowie lub remoncie. Nie należy zapominać o tym, że okna muszą  być dopasowane do bryły budynku i stylu  jaki on reprezentuje, warunków panujących w miejscu docelowym, a także upodobań i przyzwyczajeń przyszłych użytkowników.

Co prawda porządna stolarka okienna to być może spory wydatek, jednak warto wziąć pod uwagę to, że jest to przeważnie zakup na długie lata – wymienia się je przeważnie jedynie wtedy, gdy ulegną uszkodzeniu.Dobre okna zapewniają nam nie tylko właściwą estetykę w pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku, ale również mogą przyczynić się do obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem wszystkich pomieszczeń.W przypadku wyboru okien do domu lub mieszkania powinniśmy się kierować również ich izolacyjnością definiowaną przez dwa współczynniki – współczynnik przenikania ciepła U oraz przepuszczalność energii cieplnej g.

Współczynnik przenikania ciepła U

Powyższy współczynnik definiuje się jako ilość ciepła przenikająca w ciągu 1 godziny przez 1m2 płaskiej przegrody przy różnicy temperatury powietrza po obu stronach na poziomie 1 stopnia Celsjusza (1K). Z tego też względu współczynnik ten można wykorzystywać do określenia przenikania ciepła każdej przegrody – zarówno okien, drzwi, jak i chociażby ścian oraz połaci dachowej.

Współczynnik wyraża się jednostką W/m2K.

Im wartość współczynnika U jest mniejsza, tym mamy do czynienia z większa izolacyjnością termiczną okna, gdyż wtedy w ciągu jednej godziny przenika mniejsza ilość ciepła.

Standardowo przyjmuje się, że wartość graniczna współczynnika przenikania ciepła dla okien obecnie stosowanych w budownictwie mieszkaniowym nie może być wyższa niż   0,9 W/m2K.

Jest to wartość wyznaczana przez polskie normy, jednak w żaden sposób nie zbliża się ona do wartości izolacji cieplnej oferowanej przez najlepszą stolarkę na rynku która osiąga wartość 0,7 W/m2K.

Duże projekty szklane wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa, które aluminium spełnia wzorowo. Wytrzymałość aluminiowych elementów związana jest z ich sztywnością i trwałością co dodatkowo wpływa na ich możliwości utrzymania dużych obciążeń. To otwiera dodatkowe sposoby na ich wykorzystanie w nowoczesnym budownictwie i nie narzuca tak wielu ograniczeń dla bardziej śmiałych projektów.

Zaletą nowoczesnych okien aluminiowych PONZIO (dostępnych w Rzeszowie jest połączenie elegancji i estetyki z wysoką trwałością odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Okna aluminiowe cechuje skuteczne wygłuszanie hałasu. Dzięki specjalnym wkładkom w kształtownikach wiele z nich ma również niski współczynnik przewodnictwa cieplnego.

Warto wiedzieć, że dopuszczalny wg prawa budowlanego maksymalny współczynnik przewodnictwa cieplnego (Uw) wynosi 1,8 W/m2K. W budownictwie energooszczędnym rekomenduje się Uw na poziomie 0,9 W/m2K. Okna w systemie PONZIO PE 78N  lub PE 96 gwarantują Uw wartości jedynie 0,73 W/m2K. Spełniają oczywiście wymogi współczesnego prawa budowlanego.

Najważniejszą cechą okien jest poziom izolacyjności (zgodnie z przepisami nowe okna mają mieć współczynnik przenikania ciepła na poziomie nie większym niż 0,9 W/(m2 K), na którą wpływ ma nie tylko materiał, z jakiego zostały wykonane, ale także parametry techniczne:

-ilość szyb i przestrzeni między nimi, które w nowoczesnych oknach wypełnia się gazem szlachetnym;

-ilość komór (od 3 do 8) w ramie okiennej. Im większa ich ilość, tym lepsze parametry i mniejsze straty ciepła choć nie w każdym przypadku gdyż niektóre profile mają mniej komór a osiągają leprze parametry w tym system Decco 83

-rodzaj wypełnienia komór, z których zbudowane są okna PVC – najlepsze będą te, w których znajduje się pianka poliuretanowa lub styropian;

-szyby umożliwiające wpadanie dużej ilości promieni słońca do wewnątrz – liczy się tutaj współczynnik Lt, który powinien wynosić 70-74%.

 

Profile okienne określa się przy pomocy trzech klas (norma PN-EN 12608:2004): A, B, C, z których najlepsza jest ta o oznaczeniu A. Takie okna charakteryzują się najgrubszym profilem. Konkretne wymiary w danych klasach to:

 • Klasa A: minimalna grubość ścianki o powierzchni widocznej to 2,8 mm, dla powierzchni niewidocznej 2,5 mm. Takie okna są trwalsze i bardziej odporne na warunki atmosferyczne od pozostałych ale przy zastosowaniu odpowiednich wzmocnień a nie wzmocnień tylko na sztukę jak stosują niektóre firmy.
 • Klasa B: minimalna grubość ścianki o powierzchni widocznej to 2,6 mm, dla powierzchni niewidocznej 2,0 mm;
 • Klasa C: konkretne wartości nie zostały odgórnie ustalone, muszą być jednak podane przez producenta.

 

Istotny może okazać się również współczynnik izolacji akustycznej Rw, który podpowie, o ile mniej hałasu usłyszy się w pomieszczeniu w porównaniu do jego natężenia na zewnątrz. Ma to ogromne znaczenie, np. w przypadku okien do sypialni, salonu lub pokoju dziecka. Jeśli w otoczeniu domu lub mieszkania trudno o ciszę Rw powinno wynosić około 34 dB.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe cechy danego modelu, np. zabezpieczenie w postaci klamki na kluczyk, wzmocnionej szyby czy ochronę przeciwwłamaniową (okna w tym wypadku można podzielić na 6 klas: im wyższa, tym mniejsze prawdopodobieństwo włamania). Do domów i mieszkań, w których panuje wilgoć zalecane są okna PVC z nawiewnikami.Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na wygląd okna, od którego zależeć będzie cena. W ofercie znaleźć można standardowe okna w kolorze białym oraz te pokryte okleiną imitującą drewno lub barwione w masie czy lakierowane. Wybrany kolor może znajdować się po obu stronach lub tylko od zewnątrz. Pozwala to nie tylko na oszczędność , ale też możliwość dopasowania koloru ramy do aranżacji wnętrza.

Korzyści z wymiany okien:

 • Niższe koszty eksploatacji domu
 • Większy komfort cieplny
 • Wygoda użytkowania
 • Wzrost bezpieczeństwa
 • Spokój i niezakłócona cisza
 • Poprawa estetyki budynku
 • Wyższa wartość nieruchomości
 • Lepsza jakość powietrza w mieszkaniu