Szlifowanie i frezowanie szkła

W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania oraz walorów estetycznych materiałów oferujemy profesjonalną obróbkę, na którą składa się szlifowanie, a także frezowanie szkła. Są to procesy, które pomogą w wyrównaniu krawędzi, nadaniu szybie bądź lustrze odpowiedniego kształtu i nie tylko. Dzięki odpowiedniej obróbce stworzymy materiały dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Pomożemy Państwu stworzyć niepowtarzalne wnętrza w domu, mieszkaniu czy też biurze dzięki zastosowaniu oryginalnych elementów dekoracyjnych.

SZLIFOWANIE SZKŁA

Jest to podstawowa czynność, która pomaga usunąć wszelkie nierówności z tafli oraz ostre krawędzie. Powstałe w ten sposób szkło szlifowane jest bezpieczne w użytkowaniu, a kontakt z nim nie grozi skaleczeniem czy też innym niebezpieczeństwem. Zabieg ten zwiększy również wytrzymałość szyby na wyszczerbienia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Szlifowanie szkła stosowane jest nie tylko w przypadku produktów nowych przeznaczonych do dalszej obróbki. Zabieg ten pozwoli bowiem przywrócić właściwości estetyczne i użytkowe także starym lustrom, szybom, blatom i innym elementom. Tafla może przybrać różne kształty w zależności od wybranej metody szlifu. Wśród nich znajduje się m.in. technika trapezowa, ukosowana, c-kant czy też półokrągła.

FREZOWANIE SZKŁA

Zabieg ten pozwoli na dostosowanie tafli do wszelkiego rodzaju projektów – zarówno luster, jak i balustrad czy też mebli oraz innych elementów aranżacyjnych. Frezowanie polega na wykonaniu ozdobnego, szerokiego cięcia wzdłuż krawędzi tafli. Dzięki temu dochodzi do zjawiska załamania światła, co nadaje powierzchni niesamowity charakter. Proces frezowania pozwala na ekskluzywną aranżację wnętrz i wykorzystywany jest przy obróbce elementów mebli, drzwi, a także witryn, półek, blatów czy też balustrad. Możemy rozróżnić kilka rodzajów frezowania – pojedyncze, podwójne oraz dwustronne. Procesowi mogą być poddane zarówno lustra, jak i szyby kolorowe, bezbarwne czy też bezpieczne.